Świadomość wielowymiarowej odpowiedzialności ciążącej na firmach rośnie z roku na rok. IRGiT, wraz z całą Grupą Kapitałową GPW, koncentruje się więc nie tylko na kształtowaniu swojego biznesu w sposób zrównoważony, ale również w znaczący sposób wpływa na upowszechnianie odpowiedzialnych zachowań, m.in. poprzez edukowanie uczestników rynku oraz promocję wartościowych postaw.
Wdrożona w GK GPW „Strategia ESG Grupy Kapitałowej GPW 2025” określa ambicje i cele w obszarze zrównoważonego rozwoju na lata 2022–2025 dla wszystkich spółek wchodzących w skład GK GPW, w tym także dla IRGiT.
Strategia ESG Grupy Kapitałowej GPW wytycza kierunki działań w trzech filarach:
-
środowiskowym (E – environment),
-
społecznym (S – social),
-
ładu korporacyjnego (G – governance).
Więcej informacji:
Strategia ESG Grupy Kapitałowej GPW 2025 (pdf)
Zrównoważona działalność GK GPW
E: FILAR ŚRODOWISKOWY
W przyjętej w 2021 r. Polityce klimatycznej GK GPW wytyczono główne kierunki działań Grupy, w tym IRGiT, w ramach zapobiegania niekorzystnym zmianom klimatu, a także zdefiniowano podejście do zarządzania kwestiami związanymi ze środowiskiem naturalnym oraz odpowiedzialności w tym zakresie.
Więcej informacji – filar środowiskowy GK GPW:
S: FILAR SPOŁECZNY
Kształtowanie kultury organizacyjnej IRGiT, jak i całej GK GPW, opiera się na zaangażowaniu, wartościach i efektywnej komunikacji wewnętrznej oraz inwestowaniu w stały rozwój kompetencji pracowników. Równolegle IRGiT skupia się na zadaniach edukacyjnych, promocji i informacji związanej z rynkiem towarowym.
W ramach realizacji celów filaru społecznego w IRGiT zostały przyjęte w szczególności:
-
Polityka antymobbingowa,
-
Polityka różnorodności dla pracowników,
-
Polityka różnorodności dla Zarządu i Rady Nadzorczej,
Więcej informacji – filar społeczny GK GPW:
G: FILAR ŁADU KORPORACYJNEGO
Jednym z celów IRGiT, podobnie jak i całej GK GPW, jest zapewnienie wysokich standardów ładu korporacyjnego w tym komunikacji. Nieustannie usprawniane są więc systemy zarządzania, zasad i regulacji, które wspierają zrównoważony rozwój oraz kształtują współpracę z podmiotami zewnętrznymi w oparciu o transparentne wytyczne.
W ramach realizacji celów tego filaru w IRGiT zostały przyjęte w szczególności:
-
Kodeks etyki,
-
Polityka antykorupcyjna,
-
Procedura zgłaszania naruszeń,
-
Regulamin przyjmowania i rozpatrywania skarg w IRGiT.
Więcej informacji – filar ładu korporacyjnego GK GPW: